SPOTKANIA INFORMACYJNE

Uczestnicy zakwalifikowani do projektu na podstawie przesłanych ankiet, otrzymają zaproszenia do udziału w spotkaniach informacyjno-edukacyjnych.

Spotkania obejmą grupę 6.020 osób, będą prowadzone od czerwca 2021 do czerwca 2023. Planowana jest organizacja po 15 – 17 spotkań na każdy powiat w subregionie wrocławskim i samym mieście Wrocław.

Na każde spotkanie zaprosimy wyłonionych w czasie rekrutacji uczestników, którzy będą mogli wziąć udział w spotkaniu wraz z osobą towarzyszącą, która będzie wspierała uczestnika w walce z chorobą.

Program spotkania obejmował będzie przedstawienie zagadnień z zakresu:

 • zdrowego stylu życia i jego skuteczności w zapobieganiu zachorowania, 
 • wyjaśnienia czym jest cukrzyca, co to za choroba, jak wygląda jej leczenie (przyczyny, kliniczna charakterystyka, przebieg, rokowanie),
 • zdrowego odżywiania i jego roli w leczeniu i zapobieganiu chorobie – w tym praktyczne informacje dotyczące zawartości węglowodanów w pokarmach, wartości energetycznej i kompozycji posiłków, tworzenie planu żywienia),
 • informacje o wpływie ćwiczeń fizycznych na regulację stężenia glukozy we krwi.

Celem spotkań jest wspieranie osób chorych w samodzielnym postępowaniu z cukrzycą oraz w modyfikacji stylu życia, ze względu na zalecany sposób odżywiania i aktywność fizyczną.

  Organizator projektu:

  Europejskie Centrum Szkoleń Sp. z o.o.
  ul. Fortel 12
  03-166 Warszawa
  www.e-c-s.pl
  e-mail: cukrzyca.wroclaw@e-c-s.pl

  Biuro Projektu w Warszawie

  ul. Fortel 12
  03-166 Warszawa
  tel. : 533 334 851
  e-mail: malgorzata.zielinska@e-c-s.pl

  Kontakt

  Tel.  533 334 851
  Adres email: cukrzyca.wroclaw@e-c-s.pl